DROSERA 5CH 4G
Popis
RESPIRAČNÉ CHOROBY:
• Laryngitídy alebo tracheobronchitídy so záchvatovitým, predovšetkým nočným kašľom.
• Čierny kašeľ s charakteristickým kašľom, s vracaním vyvolaným kašľom a návalmi krvi do tváre pri záchvate.
CHOROBY LYMFATICKÉHO SYSTÉMU:
• Mikropolyadenopatie detí s opakovanými rinofaryngitídami, záchvat mezenterickej lymfadenitídy u detí s tuberkulinickým reakčným spôsobom (Sulfur iodatum, Natrum muriaticum, Silicea, Tuberculinum).
• Adenopatia lymfatických uzlín trachey a bronchov, predovšetkým u primárnych tuberkulóznych infekcií alebo u Besnier-Boeck-Schaumannovej choroby
CHOROBY KOSTÍ A KĹBOV:
• Zápalová artritída u niektorých vírusových reumatizmov spadajúcich do tuberkulinického reakčného spôsobu (napríklad rubeola).
• Zápal bedrového kĺbu u malých detí.
CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY - POCITY: Šteklenie v hrtane ako pierkom; zvieranie na hrudi „akoby pacient zadržiaval dych”; pri rozprávaní, kašli nemôže vydýchnuť; pocit zvierania v oblasti hypochondria brániaci kašľu; pomliaždenie alebo podvrtnutie kĺbov, niekedy ostré bodanie vo svaloch.
MODALITY: Zhoršenie v noci (po polnoci); v ľahu; v teple postele; pri smiechu, hovorení alebo speve (dyspnoe, kašeľ). Zlepšenie pohybom (predovšetkým pri bolestiach kĺbov); tlakom dlaní (pri rebrových alebo abdominálnych bolestiach vyvolaných kašľom).
SPRIEVODNÉ ZNAKY: Cyanóza v tvári pri záchvate kašľa; horúčka so zvieravou bolesťou hlavy v oblasti spánku a čela.
Použitie:
RESPIRAČNÉ CHOROBY:
Laryngitídy alebo tracheobronchitídy so záchvatovitým, predovšetkým nočným kašľom - predpisuje sa 5 - 9 CH v rytme záchvatu. Čierny kašeľ s charakteristickým kašľom, s vracaním vyvolaným kašľom a návalmi krvi do tváre pri záchvate - predpisuje sa 5 granúl 30 CH, opakovať ihneď po odznení účinku.
CHOROBY LYMFATICKÉHO SYSTÉMU:
5 granúl 15 - 30 CH denne výrazne zlepší kašeľ spôsobený kompresiou.
CHOROBY KOSTÍ A KĹBOV:
Predpisuje sa 5 granúl 5 - 9 CH 1 - 2x denne.
Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.